VakıfBank Üç Çeşit Taşıt Kredisi 2019

VakıfBank Üç Çeşit Taşıt Kredisi 2019
26 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 410 kez okundu.

Vakıfbank her yıl olduğu gibi 2019 yılında da müşterilerine taşıt kredisinde düşük faiz oranlarıyla çeşitli imkânlar sunmaktadır. Vakıfbank taşıt kredisi 2019 yazımızda bu kredi çeşitleri ve kredi şartlarıyla ilgili bilgileri derledik.

Sıfır Km Taşıt Kredisinin Şartları

Vakıfbank sıfır km taşıt kredisi ( kışa özel taşıt kredisi ) şartlarını sizler için aşağıda derledik. Banka, Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının % 0,5′ i olup Kredi Tahsis Ücreti üzerinden % 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) almaktadır. En son güncel verilere göre kredi faiz oranı % 1,49’ dur.

 • Fatura değeri 120.000.TL’yi aşan otomobillerde, değeri 120.000 TL kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırılır.
 • Fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı, nihai fatura değeri 120.000 TL’nin üzerinde olan taşıt kredilerin vadesi ise 48 ayı geçememektedir.
 • 60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.
 • Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.
 • Araç rehini, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehini talep edilebilir.
 • Kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası yaptırılır.

İkinci El Araçlarda Taşıt Kredisi Şartları

Vakıfbank ikinci el araç kredilerinde de çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. En son güncel verilere göre kredi faiz oranı % 1,49 dur. Kredi şartlarını aşağıda sizler için maddeler halinde derledik.

 • Kasko değeri 120.000.TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000 TL kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’ nin üstünde olan kısım için %50’ sine kadar kredi kullandırılır.
 • Fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı, 120.000 TL’nin üzerinde olan taşıt kredilerin vadesi ise 48 ayı geçememektedir.
 • Ödemelerinizi, 60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri şeklinde yapabilirsiniz.
 •  Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.
 • Otomobil yaşı, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8, 37-60 ay vadede kredi kullanımlarında, en fazla 5 olabilir.
 • Araç rehini, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehini talep edilebilir.

Doğa Dostu Taşıt Kredisi Şartları

Vakıfbank doğa dostu taşıt kredisi hibrit ve LPG’ li sıfır ( 0 ) km araçlar için verilmektedir. Bu kredi için sıfır km araç kredileri şartları geçerlidir.

Gelir belgenizi sunduğunuz takdirde bankada uygun gördüğünde ister devlet kurumu, ister özel sektör çalışanı veya emekli olmanız durumunda taşıt kredilerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, Vakıfbank’tan maaş alan müşteriler için banka gelir belgesi istememektedir.

Hayalini kurduğunuz araca kavuşmak için bir an önce Vakıfbank şubelerine uğrayabilir veya müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefil Olurken Nelere Dikkat Etmeliyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git