İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 456 kez okundu.

Bankalar hayatımızın bir gerçeğidir. Başımız her sıkıştığında, alışverişlerimizde, nakit ihtiyaçlarımız da bir şekilde bankalara başvururuz. Kredi kartı veya kredi kullanırken hayatta hesap etmediğimiz kötü sürprizlerle karşılaşabiliriz. Bankalara, borçlarımızı uzun sürede ödeyemediğimizde önce avukatlar sürekli telefonla arar, sonrada icralık oluruz. Bu hiç istemediğimiz bir durum olsa da başımıza geldiğinde çıkış yolları ararız. İcralık olanlara kredi veren bankalar 2019 yazımızı okuduğunuzda icralık durumdan nasıl kurtulacağınızı öğreneceksiniz.  

Kredi Notunuzu Ücretsiz Öğrenin!

Bankalara borçlarınızı ödeyemediniz ve icralık oldunuz. Hemen kredi notunuzu öğrenin. Bu size ileriki başvurularınızda kolaylık sağlayabilir. Çoğu banka kredi veya kredi kartı verirken kredi notunu sorgular. Kredi notu, bankalar, telefon operatörlerinden, e-devlet üzerinden ücretsiz öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendiniz, bu sayılar ne anlama gelmektedir. Şimdi kısaca bunları açıklayalım. Kredi notunuzu ücretsiz öğrenmek için E Devlet Risk Raporu Nasıl Öğrenilir yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Notlarının Anlamı

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından sayılarla belirtilen kredi notları 0-1900 puan aralığındadır. Bu sayılar sizin kredi geçmişiniz, bankalara borç ödemeleriniz ile ilgili bilgi verir.

1-699: En düşük seviyedir. Bankaların çok riskli gördüğü gruplar arasındasınız anlamındadır. Kredi çıkması imkânsız gibidir, belki iyi bir kefil veya taşınmazı ipotek ederseniz kredi çıkabilir.

700-1099: Riskli kredi notu seviyesindedir. Kredi çıkması zordur. Fakat iyi bir kefil bulursanız çıkma ihtimali artar.

1100-1499: Az riskli grubunda yer alır. Gelir belgesini ibraz etmeniz durumunda krediniz çıkacaktır.

1500-1699: Gelir belgesiz bile kredi çekebilir. Banka şubelerine gitmeden başvuru yapabilirsiniz.

1700-1900: Bankalar kredi vermek için can atarlar. Kayıtsız şartsız kredi verirler.

KREDİ NOTU RİSK TABLOSU

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Toplumda yanlış bilinen şeylerden biride icralık olanlar kredi çekemez şeklindedir. Bu yanlış bir bilgidir. Çeşitli nedenlerle icralık olmuş birisi daha sonra şartlarının iyileşmesi durumunda kredi çekebilir. Örneğin bir kişi hayatının belli bir döneminde işsiz kalmış ve bundan dolayı kredilerini aksatmış olabilir. Yeniden iş bulduğunda, ödemelerini düzgün yapmaya başladığında bankayla konuşup durumu düzeltebilir. Sonuçta banka memurları da insan ve durumunuzu güzelce anlattığınızda size yardımcı olacaklardır. Banka bu özel durumu göz önüne alarak tekrar kredi verebilir. İcra takibine düşen bir kişi daha sonra bir araç veya taşınmaz malı ipotek ederek bankadan kredi çekebilir ve borçlarını kapatabilir.

Teminatla İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bir şekilde icralık veya avukatlık oldunuz kredi sicili bozuk duruma düştünüz. Peki, her şey bitti mi? Bu durumdan çıkış yolları elbette var. Bazı bankalar bazı şartları yerine getirdiğinizde sizlere kredi vermektedir. Bunlar;

 • İyi Bir Gelir Belgesi
 • Kredi Limitine Bağlı Olarak 1-3 Arası kredi notu yüksek kefil
 • İhtiyaç Kredisi İçin Taşınır Ya da Taşınmaz Değerli Mal Teminatı
 • Kendisinde Mal Yoksa Birinci Derece Akrabasına Ait Mal Teminatı

Şeklinde sıralanabilir. Eğer bu şartların birini sağlarsanız büyük ihtimalle krediniz çıkacak ve icralık durumdan kurtulacaksınız. Daha sonraki aşamalarda ödemelerinizi düzenli yaptığınızda kredi notunuzu da arttırmış olacaksınız. Peki, yukarıdaki şartları sağladınız, hangi banka en kolay kredi verir diye sorarsanız sizler için aşağıda sıraladık.

 • ING Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ICBC Bank
 • QNB Finansbank
 • DenizBank
 • AK Bank
 • Garanti Bankası
 • HSCB Bank

Yukarıda saydığımız bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi vermektedir. Fakat kredi şartlarını banka şubelerine giderek bizzat kendiniz öğrenin. Günlük değişen faiz ve vade oranlarını takip edip kendinize en uygun oranlarla kredinizi çekebilirsiniz. Bazı bankalar düşük kredi notunuzdan dolayı biraz daha yüksek faiz uygulayabilir. Fakat BBDK’ nın vermiş olduğu sınırları geçemezler. Bu konuda da dikkatli olun!

Bir önceki yazımız olan Emeklilere Kredi Veren PTT Anlaşmalı Bankalar 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git