Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli Kredisi Veren Bankalar
24 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 972 kez okundu.

Engelli vatandaşlarımızın engel durumuna göre devlet düzenli maaş vermektedir. Bu da fiziksel engellerinden dolayı maddi ihtiyaçları olan kişilerin bankalardan kredi kullanmasına imkan vermektedir. Bu yazımızda engelli kredisi veren bankalar hangileri konusunu araştırdık. Dilerseniz Vakıfbank, Ziraat Bankası ve ismini vereceğimiz diğer bankaların engelli kredisi hesaplama araçlarını kullanarak nasıl, ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kredi detaylarını bilmeniz avantajınıza olacaktır.

Engelli Konut Kredisi 2018

Öncelikle devlet %40 ve üzeri engel oranı olan kişilere düzenli maaş vermektedir. 2022 engelli maaşı olarak adlandırılan bu maaş, üç aydan üç aya düzenli olarak verilmekte ve engel oranına göre 1.021 TL ile 1.532 TL arasında değişmektedir. Engelli maaşı, engelli vatandaşlarımızın geliri olduğu için ve bunu belgelendirme imkanı bulunduğu için hemen her bankadan rahatlıkla kredi çekilebilmektedir. Çünkü bankaların kredi verirken göz önünde bulundurdukları temek kriterler kredi notu ve gelir belgesidir. Engelli maaşı da bir gelir belgesi olduğu için bankalar tarafından kabul görmekte, kredi kullandırılmasına imkan tanımaktadır. Bu sayede engelli konut kredisi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi alınabilmektedir.

Bakıma Muhtaç Vatandaşlara Kredi Müjdesi

Engelli kredisi veren bankalar ve engelli kişilerin kredi çekme şartları genel olarak gelir belgesi üzerinden uygulansa da zaman zaman engellilere kredi müjdesi adı altında kampanyalar düzenlenmekte, engelli vatandaşlarımıza düşük faizli, faizsiz, yüksek limitli krediler sağlanmaktadır. Bu bakımdan özellikle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankalarının sitelerini zaman zaman ziyaret etmek ya da müşteri hizmetleri kanalıyla bilgi almak faydalı olacaktır. Bu bankaların her biri geçmiş yıllarda %0 faizle engelli kredisi kampanyaları düzenlemişler ve pek çok engelli vatandaşımız bu kampanyalardan yararlanmıştır. Eğer yine böyle kampanyalı bir döneme denk getirilmesi halinde çekilecek kredi çok daha avantajlı olacaktır.

PTT’den Engelli Vatandaşlara İhtiyaç Kredisi

Engelli kredisi veren bankalar arasında ilk olarak maaş alınan banka ile iletişime geçmek faydalı olacaktır. Bu bakımdan engelli vatandaşlarımızın bir çoğunun maaşlarını çektiği PTT cazip teklifler sunuyor. PTT engelli kredisi PTT’nin anlaşmalı olduğu çeşitli bankalar tarafından kullandırılıyor. Fakat kredi kullanacak kişinin muhatabı sadece PTT oluyor. Eğer engelli maaşınızı PTT kanalıyla alıyorsanız ve krediye ihtiyacınız varsa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile müracaat edebilirsiniz. Kredi başvurunuz PTT aracılığıyla bankaya iletilecek ve onaylandıktan sonra da sözleşmeleri imzalayarak kredinizi PTT şubesinden alabileceksiniz.

Vakıf Bank Engelli Kredisi

Engelli kredisi veren bankalar arasında tavsiyemiz öncelikle engelli maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız o banka ile iletişime geçmeniz yönündedir. Nedeni ise zaten bankada mevcut geliriniz olduğu için bankanın gelir belgesi yönünden sıkıntı çıkarmayacak olması ve maaş anlaşmasından dolayı daha toleranslı olma şansının yüksek bulunmasıdır. Bu bakımdan Vakıfbank engelli kredisi çekmek isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Zaman zaman engelli bireyler için kampanyalar düzenleseler de kampanya dışında da maaş belgesi ile rahatlıkla kredi verebilmektedirler.

Akbank Engelli Kredisi Şartları

Engelli kredisi veren bankalar açısından engelli kredisi şartları oldukça önemlidir. Bu bakımdan zihinsel engelli vatandaşlarımızın dezavantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Bunun nedeni de bankaların zihinsel engelli vatandaşların kredi başvurusuna kendi iradeleri ile başvurup vuramayacakları konusundaki tereddütleridir. Her ne kadar Akbank engelli kredisi, Denizbank engelli kredisi, Yapı Kredi engelli kredisi şartları biraz daha esnek olsa da bazı bankalar şartları ağırlaştırabilmekte, kredi vermemeyi tercih edebilmektedirler. Kimi zaman da maaşa ilaveten gayrimenkul ipoteği isteyebilmektedirler.

Bankaların güncel kredi faizleri günlük değişebilmektedir. Bundan dolayı Engelli kredisi başvurusu yapmadan önce bankalar arasında bir araştırma yapılmalı ve hangi bankanın en düşük faiz oranlarıyla kredi verdiği öğrenilmelidir. Maaş müşterisi olunan bankadan çekilecek olan kredilerin tek avantajı kredi ödemesinin aylıktan kesilmesi ve düzenli ödemelerin sağlanması olacaktır. Bunun yanında kredi çıkması diğer bankalara göre daha kolay olacağı için bu bankalar tercih edilebilir. Ama diğer bankaların da kredi faiz oranları araştırıp en uygun teklif hangi bankadan geliyorsa o bankanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Yerler   başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git