Borç Transfer (Borç Kapatma ) Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer (Borç Kapatma ) Kredisi Veren Bankalar
9 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 456 kez okundu.

Borç transfer ( borç kapatma ) kredisi son günlerde birçok kişinin gündemine girdi. Birden fazla bankaya borcu olan kişiler, bu borçlarını ödemekte zorlandıklarında veya ödemeyi geciktirdiklerinde banka tarafından yaptırıma uğramamak için borç transferi yapıp, borçlarını tek bankada toplamayı tercih etmektedir. Bu yazımızda borç transfer kredisi nedir? Şartları nelerdir? Hangi bankalar borç transfer kredisi vermektedir? Sorularının cevaplarını bulacaksınız.

Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Nedir?

Bankalardan kullanılan araç kredisi, kredi kartı veya ihtiyaç kredilerinin 3 ay (90 gün) ödenememesi durumunda bankalar tarafından yasal takibe alınıyorsunuz. Borç transfer (borç kapatma) kredisi; bankadan bankaya değişmekle birlikte, yasal takibe girmiş olan kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı kapatmak için kullanılan bir kredi türüdür. Eğer bankalara borçlarınızın ödemekte zorluk çekiyorsanız öncelikle bankanızla görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Yapılandırma taleplerine her banka sıcak bakmamaktadır. Fakat bazı bankalar borç kapatma kredisi vererek borçlarınızın bir bankada toplanmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde borçlarınızı daha iyi takip eder ve daha uzun vadede kolayca ödeyebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçları için verilmektedir. Birkaç banka hariç Yasal takibe düşen borçlar, araç kredileri ve ev kredileri borç transfer kredisi kapsamına girmez. Eğer başka bir bankadan kredi çekeceksek şu noktayı aklımızdan çıkarmamamız gerekir, artık biz yeni bir bankadan kredi çekeceğiz ve eski şartlar geçerli değildir. Kredi çekeceğimiz bankanın faiz oranları ve vadesine uymak zorundayız. Bu yüzden krediyi en uzun vadede ve en düşük faiz oranlarıyla çekmeye dikkat etmemiz gerekir.

İhtiyaç Kredisini Ödeyemeyenlere Müjde

Hangi Bankalar Borç Transfer Kredisi Vermektedir?

QNB Finansbank, Akbank, Halkbank, Burganbank, Vakıfbank, TEB, Şekerbank, Denizbank borç transfer kredisi veren bankalardır. Borcunuzu yapılandırmaya karar verdiyseniz bu yazdığımız bankalara gidip görüşerek veya SMS yoluyla başvurarak en uygun faiz oranlarını ve vadeleri öğrenerek borcunuzu yapılandırarak kredi alabilirsiniz.

QNB Finansbank: Borçları birleştirin ödemeleri kolaylaştırın sloganıyla tüm borçlarınızı tekbir çatı altında toplamanıza yardımcı oluyor. Aylık 2,04% ’ten başlayan uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşulları ile 60 ay vade sunmaktadır. Aynı zamanda kredi çeken müşterilerine EFT işlemini ücretsiz sunmaktadır.

Borç transfer kredisi koşulları;

 • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı Borç Transferi Kredisi ile bankamıza transfer edebilirsiniz.
 • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi borcunun tamamı transfer edilirken, kredi kartı borçları için kısmi ödeme yapılabilir. Şube ekranında görünen tutarın altındaki miktarlar için transfer yapılamamaktadır.
 • Diğer bankalara yapılacak EFT işlemleri, sonraki iş gününde karşı bankaya ulaşmaktadır.
 • Kredi kartı borçları için yapılacak transferlerde ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur, ancak kredi borçları için yapılacak transferlerde müşterinin mutlaka diğer bankayla iletişime geçmesi ve bilgilendirme yapması gerekmektedir.
 • Konut Kredisi, Ek Hesap ve QNB Finansbank’taki borçlarınız Borç Transferi Kredisi kapsamında değerlendirilememektedir.

Ön başvurunuzu, TC kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak göndererek veya QNB Finansbank Şubelerini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Akbank: Sadece kredi kartı borçlarınızı 12 ay taksitlendirir. Borçlarınızı axess kredi kartına taşır. Kredi limiti 2 bin ile 20 bin TL arasındadır. Kredi faiz oranı 2,25’ tir ve bütün vadelerde sabittir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Halkbank: Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi adı altında diğer bankalarda devam eden ihtiyaç kredilerinizi ve kredi kartı bakiyelerinizi, uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile transfer edebileceğiniz bir kredidir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Burganbank: Borç Transfer İhtiyaç kredisi ile tüm ödeme sıkıntılarını rahatlığa çevirebilirsiniz. Ödemelerini takip etmekte zorlanan tüm kredi borçlarını tek bir banka çatısı altında toplayarak bütçesine uygun taksitlerle rahat şekilde ödemek isteyen kişiler 60 ay vadeye kadar avantajlı faiz oranları için şubelerine başvurabilir. Faiz oranı 1,82 den başlayıp şartlara göre değişmektedir.

Burganbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Vakıfbank: Sadece kredi kartı borçlarını kapatmak için verilmektedir.

Kredinin özellikleri:

 • 18 aya varan vadelerle
 • 20.000 TL’ye kadar
 • İster ödemeye şimdi başlayın ister 3 ay sonra!
 • İsterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanın ister değişken taksitli ödeme planı ile ödeme planınızı kendiniz belirleyin!
Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

TEB: TEB Kredi Kartınıza diğer bankalara ait borçlarınızı transfer ederek hem borçlarınızı tek bir yerden, kolayca yönetebilir hem de taksit seçenekleri ile borçlarınızı rahatça ödeyebilirsiniz. TEB’ in diğer bankalardan farkı tüm borçlarınızı aktarabilirsiniz. Bu hizmetler ücretsiz ve komisyonsuz olarak sunulmaktadır.

Kampanya Detayları:

 • Kredi miktarı 10.000 TL ile sınırlandırılmıştır.
 • Vade süresi 12 aydır.
 • Faiz oranları aylık %2,25’ dir.
TEB İhtiyaç Kredisi Tablosu

Şekerbank: Diğer bankalardaki Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarınızı Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank limiti en yüksek veren bankadır.

Kredinin özellikleri:

 • Kredi üst limiti 100.000 liradır.
 • Kredi vadesi en az 3 ay en fazla 60 aydır.
 • Faiz oranı %2,32’ dir ve bu oran vade farkına göre değişmemektedir.
 • Tahsis ücreti 500 TL’ dir.
Şekerbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Denizbank: Transfer Kredi ile tüm banka borçlarınızı ve emekli maaşınızı Denizbank’ a transfer edin, taksitleri azaltarak rahatça geri ödeyin.

Kredinin özellikleri:

 • % 1,74 avantajlı faiz oranları vade farkına göre değişmemektedir,
 • 60 aya varan vadeler,
 • Kefilsiz
 • Kredi üst limiti 65.000 TL’ dir,
 • Kredi tahsis ücreti bir defaya mahsus binde 5’ tir. Yani 50.000 TL kredi çekerseniz 250 TL ücret kesilecektir.
Denizbank İhtiyaç Kredisi Tablosu

Başvurularınızı Denizbank şubelerinden yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2019) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git