Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Yerler  

Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Yerler   
12 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 902 kez okundu.

Banka kredisine başvuru yapan kişilere değişik nedenlerden dolayı kredi onayı çıkmayabilir. Bu durumdaki kişilere acil nakit ihtiyaçları için banka dışındaki yerlerden kredi almak ya da elden borç almak için araştırma yapmaktadır. Peki banka dışında kredi veren yerler var mıdır? Bireysel kredi veren özel şirketlere kimlere kredi vermektedir? Ticari kredi çekemeyecek olanlar için senetle elden borç veren yerler nerelerdir? İşte tüm detaylar…

Banka Dışında Kredi Çıkartan Yerler

Bankaya kredi çekmek için başvuru yapan kişilerin kredi başvuruları aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmeyebilir. Bu olası nedenler;

  • Kişini kredi notunun düşük olması
  • Kişinin tamamen kara listeye girmiş olması
  • Kişinin bankaya bir gelir beyan etmemesi
  • Kişini daha önce kredisi olduğu için limitlerini doldurması

Gibi önemli nedenlerden dolayı kredi onayı çıkmayabilir. Bu durumdaki kişiler, kredi ret kriterine göre uzun süre ya da kısa süre sonrası yapacağı iyileştirmeler sonrası kredi çekebilir duruma gelebilir. Ama kredi notu yüzünden kredi alamayan kişilerin kredi çekmesi için en az 6 y uğraşması gerekmektedir.

Kredi Notu Ne Zaman Yükselir

Kredi notu nedeni ile kredi alamayanlar, bu sorunun çözümü için kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir. Ama en iyi çalışmalar ile bile kredi notu 4-6 ay arası düzeltilebilmektedir. Bundan dolayı birçok kişi bu süre zarfından banka harici kredi aramaya başlamaktadır.

kredi-çıkmayana kredi imkanı

Alternatif Para Bulma Yolları

Banka harici kredi veren bazı yasa dışı kişiler vardır. Tefeci denilen bu kişiler kredi vermektedir; ama biz tavsiye etmiyoruz. Çünkü, hem kredi faizi çok yüksek hem de yasa dışı bir işlem olacaktır.

Bunun yerine kredi kartı ile altın alınıp nakit paraya dönüştürülebilir. Ya da senetle cep telefonu alarak kutusu açılmadan başka yere satılmak kaydı ile nakit paraya çevrilebilir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Borç Veren Tefecilerin Telefon Numarası başlıklı makalemizde Senetle Borç Veren Tefecilerin Telefon Numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git